FAQ  •  Registracija  •  Login

"Zločinačka organizacija" otela još dvije malonogometne lige

<<

Pajo

Novi član

Post 08 stu 2010, 14:08

Evo nekih "pamfletića" ovjavljenih na portalu Udruženja malonog. klubova Požeško slavonske županije, (http://free-po.t-com.hr/umnk-pozega/), kojima Vas autor teksta, koji je u Požegi od 2001. godine osnovao dvije seniorske i dvije veteranske malonog. lige, želi upozoriti šta rade "umreženi" tipovi iz raznih Žup. nogometnih saveza, Gradskih sportskih saveza, itd, koji su u pravilu "prodali" više utakmica nego "Durex" prezervativa;

"ZLOČINAČKA ORGANIZACIJA" OTELA JOŠ DVIJE MALONOGOMETNE LIGE

U protekli petak,(17. 09.10.),je na Rekreacionom centru trebalo biti odigrano zbog kiše odgođeno prvo kolo Prve malonogometne "Veho promet" lige veterana, gdje sam kao notorni optimist očekivao spektakularne utakmice od kojih bi pažnju gledatelja mogao odvući jedino direktan TV prijenos kako se stanoviti tipovi od kojih se prvi odaziva na ime Željko Mitrović-Mitar, koga navodno vlastita žena tjera da tuče svoju djecu jer sve više liče na njega, i momak koji boluje od teške duševne "objesti", koga nam je "podario" zanimljiv pedagog koji ga nije naučio razliku između otimačine i slobodnog tržišta, a odaziva se na ime Jurica Bešlić-Đuro, zavlače Ronku u stanoviti dio tijela koji višestruku namjenu ima u istospolnim zajednicama, no kako je tokom proteklog tjedna "slučajno" primjećeno da su na portalu "socrealističkog ugostiteljsko-sportskog kolhoza", koji je poznat i kao "zločinačka organizacija", ili kao Požeški "šporki" savez, gore spomenuti stručni "zluradnik", kome je tata "kupio" nekakvu brzu večernju školu koja traje kraće od menstruacije, a koga su prije sedam-osam godina lokalni tajkun i predsjednik Požeškog "šporkog" saveza Nikola Brekalo, (koji mi je rekao da je sve ovo što sam napisao previše istinito da bi bilo lijepo), i gradonačelnik Zdravko Ronko, (koji se počeo miješati u sve "ko Vegeta", tako da me ne čudi što za njega mnogi vole reči da mu fali par principa, a naročito Gavrilo Princip), zaposlili u Požeškom "šporkom" savezu u "stranačkoj razmjeni", a tek sada mu traže šta bi trebao raditi, tako da ga potiču na otimačinu davno oformljenih lokalnih malonogometnih liga i na silu promoviraju u značajan sportski faktor, iako je opće poznato da se "mali" najbolje uklapa u stihove: Dok se jutrom Đubro brije ogledalu on se smije, sve mu drago što od klinca izrasto je u zločinca", i njegov šef, već spomenuti Željko Mitrović, koji je za lovu iz proračuna ono što je bakterija streptokoka za starački dom, objavili kako će i ove godine posegnuti za oprobanom formulom oduzimanja termina u dvorani i ovom prilikom nasrnuti na otimačinu malonogometnih "Veho promet" liga veterana.

Podsjećam da su su prošle godine, u suradnji sa "generalnim smradovima za južnu slavoniju i sjeverno podunavlje" iz Žup. nog. saveza, (koji su za osnivanje lokalnih malonog. liga i stalnu borbu za termine u Š.D. "Grabrik" napravili odprilike koliko i Kazanova za gey parade, ali su zbog moje gluposti uspijeli "zajašiti" na dvije seniorske lige), te zloupotrebom položaja upravljanja jedinom gradskom dvoranom, (korištenje jedine sporske dvorane u Požegi je oduvjek besplatno za sve sportske klubove, što je naravno dobro, no to se zloupotrebljava i koristi za uskraćivanje termina svima koji odbiju "plaćati zaštitu" ili se usude puštati disonantne tonove), "Udruženju malonog. klubova" oduzeli termine za odigravanje Prve županijske malonog. lige i tako došli "u posjed" i Prve i Druge žup. malonog. lige, koje su im potrebne zbog straha da se netko normalan ne zapita zbog čega oni primaju plaću, odnosno zbog potrebe stvaranja privida kako nešto rade, te naravno jake potrebe za "koitiranjem" sa gradskim proračunom;

Tako su stim u vezi na svom, od strane poreznih obveznika, skupo plaćenom portalu, (na kome možete pronaći "važne" informacije koje se kreću u rasponu od uvjeravanja "kako trebamo hodati na rukama da nam nebi pao crep na glavu, do informacije kako je genitalija talijanska avio kompanija", no ja sam "golim okom čuo" da nemaju financijsko izvješće o svome radu, iako godišnje potroše oko četiri miliona kuna iz gradskog proračuna), jednostavno objavili da Požeški "šporki" savez od 10. listopada 2010. godine organizira malonogometnu ligu veterana, te da će u istoj igrati prvih dvanaest ekipa koje uplate po šeststotina kuna kotizacije, čime su ostali dosljedni svojoj pokvarenoj "ambalaži za tetrapak" i napravili još jedan presedan zlobno zanemarujući da već postoje dvije malonogometne lige veterana i da se gotovo cijelo desetljeće igraju u organizaciji "Udruženja malonogometnih veterana", koje je, da paradoks bude veći, član Požeškog "šporkog" saveza.

Dakle. Tipovi zbog kojih novac iz proračuna ima manje šanse "skončati život u obrani sportskih interesa" nego da Papu sexualno iskoristi budistički svećenik sa mitraljezom su pod visokim političkim patronatom klasičnih balkanskih političara koji "imaju petlju", ali nažalost ne oko vrata, i zbog kojih se treba zapitati jesu li nam naši mrtvi pali uzalud, jer ako nam sve budu vodili ovakvi tipovi onda jesu, odlučili još jednom zloupotrebiti položaj i ovom prilikom "Udruženju malonog. veterana" oduzeti termine za odigravanje Prve malonog. "Veho promet" lige veterana, te osnovati svoju ligu, koja bi im, kao i neke "na silu" već osnovane rekreativne lige, trebala poslužiti za pokrivanje izmišljenih radnih mjesta i daljnje "dilanje sportskog terorizma" po kome na način koji je "sirov" kao opći bračni paradoks koji nas uči da "žene odmah olabave ako ih se dobro nategne", odnosno oduzimanjem termina u Š.D "Grabrik", na gradskom proračunu uhljebljuju "naše ljude", a onda "bacaju žvaku" kako isti krvare "za toliko i toliko" rekreativaca, pri čemu zaboravljaju reći da samo na plaće užeg dijela "zločinačke organizacije", (Mitrović, Englman, Bešlić, Raguž), godišnje odlazi gotovo tristotine, (300,000), tisuća kuna, (zapravo je potreban samo jedan administrativac, koji bi godišnje koštao stotinjak tisuća kuna, ostalih dvjestotinjak tisuća bi bilo više nego dovoljno za ratu kredita za montažnu sportsku dvoranu, a "bandu" treba poslati u "tri mačke piterine", ili neka jednostavno svi ostali zaposleni osnuju privatnu "firmu" i izađu na "tržište" za poslove održavanja igrališta na kojima se sada "sakrivaju" kao da ih traži centar Simona Wizentala), iako rekreativci imaju dovoljno stručnih volontera koji godinama rekreativne lige vode praktično besplatno, uostalom nema potrebe da se ponavljam jer sam o ovoj "tematici" odavno rekao šta mislim, tako da ću ovdje jednostavno prekopirati neke davno napisane tekstove, pa "ako baš hoćete onda ih bolje nemojte čitati", jer koji "gurac" zna ishlapljela zatvorska stražarčina koja je još prije sto godina gradom jezdila zbog pizde, a sada pizdi od pomisli na jezdu;

Jedan dio davno napisanog teksta:

Ovdje svakako treba reći i to da je u protekli ponedjeljak održana i ovogodišnja farsa koju "zločinačka organizacija", (koja je poznata i kao "krema" Požeškog "šporkog" saveza", zbog koga svi mi zajedno iz gradskog proračuna plaćamo političkim dekretom zaposlene "prevoditelje" koji se za vrijeme radnog vremena uglavnom bave "prevođenjem Kapitala na svoj račun"), naziva skupštinom, gdje su podobni tipovi poznati po "otomanskoj uljudbi" još jednom iskazali impozantan prkos civilizacijskom dostignuću koje je poznato kao transparentnost, jer su već kod slanja materijala za skupštinu pokušali skupštinarima isplahnuti kolektivno sjećanje izostavivši "papir" sa financijskim izvješćem za 2009. godinu, (a kada je od strane jednog "plebejca zapisničkom stolu" skrenuta pažnja da će svatko "tko opali Sandru Bullock i onda se vrati kući svome "medvjedu" dobiti traumu prema kojoj će PTSP biti smiješan ko štucavica, Mitar je zadobio klimakterično crvenilo lica, te je u tonu Radio Vatikana rekao da će financijsko izvješće biti dostavljeno poštom ili e-mailom onima koji ga budu zatražili, svašta), dok je tokom skupštine bilo više nego očito kako je u Pož. "šporkom" savezu provedena nekakva vrsta "socrealističkog državnog udara sa jasnim elementima izdaje i odstrela istine", što formalno nije utuživo, (jer kada izdaja uspije više je nitko ne smije nazvati izdajom), no neformalno ima težinu potkopavanja lokalnog "ustavnog sportskog poretka". Naime, na skupštini je samo potvrđeno ono na što ovdje upozoravam još od vremena "kada je Severina bila nevina", a vezano je, naravno, za uspostavljanje još jednog monopola, odnosno stvaranje "gradskog sportskog klastera", koji bi pod firmom brige za što stručnijim radom sa sportašima, trebao poslužiti za, rekao bih privremeno, zbrinjavanje nekih ljudi koji, po meni, ne pripadaju gustom sportsko-rekreacionom mulju, dok bi dugoročno trebali biti udomljeni i zaštićeni neki koji su po svojim moralnim i općim ljudskim kvalitetama negdje oko "kvalitete" onoga što se briše toalet papirom.

Da ne duljim. Teška vremena u kojima sve više ljudi ostaje bez posla prisililo je čudnom alkemijom zaposlene tatine sinove, (zbog čijih plaća neki godinama po 12 sati dnevno bacaju fosne u Spin Vallisu, dok se neki isto toliko vremena "igraju sa škaniclama od 50 kila u Silosu"), da krenu u pokušaj stvaranja privida kako nešto rade, pa su tako u vezi stim počeli zloupotrebljavati monopol upravljanja jedinom gradskom dvoranom i malonogometašima iz Udruženja malonogometnih klubova oduzeli termine za odigravanje orginalne Prve žup. malonog. lige, te osnovali "svoju" malonog. ligu, isto tako se odjednom našlo termina za neke "na silu" osnovane rekreativne lige, odigravanje rekreativne ženske odbojkaške lige i svega onoga što organizira Požeški "šporki" savez, što je sve zapravo samo stvaranje još jedne "crne rupe", jer su si u proračunu ostavili dvadesettisuća kuna za tzv sportske škole, (za koje će roditelji i dalje plaćati članarinu), te dvadesettisuća za rekreativce, što će slijedeće godine, naravno, narasti za duplo, (veteranske malonog. lige porezne obveznike do sada nisu koštale ništa), a nije teško pretpostaviti da će pokušati nastaviti sa "nasilnim" osnivanjem novih rekreativnih liga i otimačinom već davno oformljenih liga, čime ćemo tako dobiti "gradski sportsko-rekreativni holding" preko koga će se svim rekreativcima koji koriste dvoranu nametati iz proračuna plaćen "stručni kadar", koji je završio pun "kuran" nekakvih brzih večernjih škola, (na kojima se "diplomska radnja" brani na pitanjima kao što su: "Ima li života prije braka, a ako ga ima, zašto ga nebi bilo", ili "tko je pobjedio u drugom svetskom ratu, a tko je bio drugi"), kojima ćemo, obzirom da će besplatnom korištenju dvorane prije ili kasnije doći kraj, morati plaćati visoke kotizacije, dok če oni bacati mrvice "teklićima" koji će umjesto njih voditi lige, (ako ima dvoranu sve lokalne lige može voditi i "dobri vojnik Švejk), dok će oni po birtijama izigravati "inspicijente za misionarski snošaj i niskonaponsku elegiju". Iako me većina dobronamjernih kolega upozorava da se tu ne može napraviti ništa, jer je ovo društvo zahvaćeno metastazama i u najbalalnijim segementima, možda bi i mene zbog svega ovoga "kurio bolac", jer nisam ja Don Kihot, a nisu ni oni jedini koji kopiraju naše političare koji ti prvo maznu lovu, a onda ti od toga prije izbora dijele po 300 i 400 kuna da glasaš za njih, no za ove pouzdan znam da su namještali čak i natjecanja dječjih vrtića, (moj unuk ide u dječji vrtić), a to je nešto toliko "musavo" da bih se usudio reći da "fašizam započinje greškom u odgoju";

Obzirom da su na skupštini uobičajeno bili i predsjednik Saveza Nikola Brekalo i Dogradonačelnik "za nešto", (stvarno ne znam za što), Ivan Enjingi, koji su se ponašali kao "sve je OK, hajde da spojimo stolove i zapjevamo Druže Đuro stigli lijepi dani, pred ustašom bježe partizani", bilo je očito kako ni njih dvojica "nemaju zdravu vaginalnu floru", dapače, njihovo ponašanje je jasno upućivalo na već više puta viđen politički "kurvarluk", ili kako se to lijepše kaže pragmatizam, u kom "mi u Gradskoj firmi zaposlimo jednoga vašeg, a vi u Županijskoj ili Državnoj jednoga našeg", tako da je svaka akcija osim čekanja prirodne smrti bila besmislena, ipak kako skupština nije TV Dnevnik pa da možeš promijeniti kanal uz odgovarajuću "zvučnu kulisu koja uključuje spominjanje ženskog dijela rodbine do sedmog koljena po tazbini", pokušao sam reći kako si ovakav model vođenja sportskih škola, (i to isključivo u okviru Osnovnih i Srednjih škola, preko politikom neinficiranih profesora kineziologije, a ne ovdje zaposlene esencijalne ljudske zlobe, koja je u stanju "ženskice uvjeravati da se od tvrdog dobije rak maternice, za što prema mojoj "najboljoj ženici na svijetu" nema dokaza, dapače, ona ide u drugu krajnost i tvrdi da se od mekog dobije slom živaca"), mogu priuštiti, recimo, bogati Skandinavci, dok je ovakav model vođenja rekreacije, u kom će porezni obveznici male opljačkane državice, (koja je "najvećeg ideološkog neprijatelja mlade demokracije detektirala u području konzumiranja ribe, zbog čega je svaki kontakt sa ribom raskinulo više od 80% ideološki osvještenih građana"), plaćati političkim dekretom zaposlene ništarije, u ovim vremenima DOSLOVNO SULUDO, jer su rekreativci organizirani u udruge građana i dovoljno je da im se omogući besplatno korištenje dvorane, a među nama ima dovoljno volontera koji imaju puno iskustva i slobodnog vremena za besplatno vođenju nekakvih "smiješnih liga", dok se uz to od ovih koji nam se pokušavaju nametnuti "pendrekom" razlikujemo odprilike "kao Gandi od Đeka Trbojeka", no kako bi onda male ljudske pijavice postale relevantan sportski faktor;

Šta još reći. Očito je da je ova recesija "apostole monotonije i netalasanja", (koji lapanjem od našeg poreza žive bolje od Carice Milice), zabrinula kao što normalnog čovjeka zabrine prečesti "izljev mokraće u desnu cipelu", tako da se ova nekompetentna ekipa sklona nemogućim kompromisima, strančarenju i bavljenju isključivo sobom očito odlučila za terorizmom ograničenog intenziteta, pa su tako i na nas rekreativce počeli nasrtati sa bogatim asortimanom bludnih inovacija u kojima gradski proračun uvijek "popuši" kao nestrpljive žene koje misle "da je bolje kreten u ruci nego prsten na grani", tako da ne znam šta bi drugo osim da izvršim javno samospaljivanje, ili Svevišnjeg zamolim da ih na "Grabrik" pušta isključivo pod narkozom, jer želim da mi se vrate oni stari tipovi koji su se "nisu htjeli mješati u svoj posao", tako da su se uglavnom "pravili nezainteresirani, a onda bi naglo zašutili";

Ako je nešto nejasno možda to može razjasniti ovaj dio davno napisanog teksta sa istom tematikom:

Naime. Spomenuti sportski "šoguni" su nakon desetljeća sijeste i indiferentnosti, u kom su imali sigurnu plaću i privilegirano radno mijesto, pravilno procijenili da je pitanje vremena kada će se u ovim recesijskim vremenima netko "normalan" zapitati zbog čega oni uopće primaju plaću, (novac iz gradskog proračuna dijele "fiktivnim" klubovima koji se nigdje ne natječu, a jedan od tih klubova, MNK Bijela Kuća, vodi dijelatnik tog istog Požeškog "šporkog" saveza), tako da su, koristeći monopol upravljanja jedinom sportskom dvoranom u Gradu, (kojom bi trebali upravljati članovi Izvršnog odbora, no jasno je da to radi "onaj sa tetkom iz Švicarske", koja mu je, navodno, omogućila da u par godina odkad je postao tajnik stekne više nego moj pokojni stari koga sam prije četrdeset godina poslao "švabama" da "podriva truli zapad"), i naš novac iz proračuna, krenuli "na silu" osnivati razne rekreativne lige, koje bi trebale poslužiti kao "vrli konjanik koji bi mogao spasiti požešku sportsku Trnoružicu, koja se tako zbog njih prikazuje kao "hermafroditska sportska nakaza", ili ocvala dijeva koju su zli dusi netalentiranosti, korupcije, i poltronskog uvlačenja svim vlastima koje su bile i koje će biti, zatočili u mračnim hodnicima devete dimenzije".

Dakle. Velike "vođe" su stim u vezi odlučile stvoriti nešto što bi trebalo biti "državno rekreativni ugostiteljsko - sportski holding", te su počeli, naglašavam, kao krovna Udruga građana, koja bi trebala biti sportski servis i pomagati i poticati druge Udruge na osnivanje rekreativnih liga, "na silu" osnivati svoje rekreativne lige, (što je na neki način naravno dobro, ali nije dobro da "vuk čuva janje", jer njihove lige odjednom imaju prednost u korištenju dvorane ispred malonog. lige koja se već sedam godina odigrava u dvorani), koje im, kao što sam već rekao, služe za "pokrivanje" radnoga mijesta i za današnje prilike vrlo dobre i sigurne plaće, dok im novac od kotizacije za te lige, (obzirom da u principu nisu "sebični", sebični su samo u praksi, tako da će sve troškove takvih liga vjerovatno prebaciti na proračun), služi za šepurenje po "svojim" kafićima, gdje se ponašaju kao da su oni osobno "potpisali Deklaraciju o nezavisnosti".

Da skratim. Nekim "strukturama" zaštićene "sjecikese i gusari" koji su plaćeni da stvaraju uvjete za bavljenje sportom, (a ne za ugostiteljsku dijelatnost, koja im je zapravo "kasa uzajamne pomoći"), su, koristeći monopol upravljanja jedinom dvoranom, i priliku što živimo u zemlji koja je čudna tvorevina zavičajnog postproizvođačkog kapitalizma, počeli oko malog nogometa oblijetati "ko bosanci oko Daytonske kaše", te su me počeli UCJENJIVATI odobravanjem termina za odigravanje malonogometnih liga prepuštanjem istih njima.

Obzirom da su mi ti tipovi "ko oblaci, jer čim ih ne vidim dan mi je predivan", a kao što sam već rekao, živimo u zemlji u kojoj "svaki kontakt sa mesom rezolutno odbija desetak posto najhrabrijih i najprogresivnijih građana, dok daljnjih dvadesetak posto tu slabost sebi dopusti jednom tijedno, i to nedjeljom, kada ljudi sebi inače dopuštaju svašta", pristao sam napraviti nekakav kompromis na način da lokalne malonog. lige službeno budu pod ingerencijom "Požeškog sportskog saveza", (tako da spomenuti, u slučaju da ih netko priupita šta oni zapravo rade, mogu uvijek "mahati" brojem rekreativaca za koje oni "krvare"), no da se ne "petljaju" oko načina odigravanja i odnosa koji vladaju u ovoj ligi.

"Gurac", iako sam pristao na kompromis, (čitaj: ucjenu), neki dan sam dobio pismeni odgovor u kom "Prvoj malonog. ligi", nakon sedam godina igranja, uskraćuju pravo na korištenje "Grabrika", pri čemu se "šaketaju paragrafima" po kojima "Grabrik" mogu koristiti samo klubovi sa područja Grada i prigradskih naselja, što je formalno točno, no to je bilo točno i prije sedam godina, (kada su me pustili da se dobro "naletam" osnivajući ove lige i odradim posao za koji su oni plaćeni), tako da je očito kako je, uz već spomenuto, izbacivanje Prve žup. malonog. lige iz Š.D. "Grabrik" i kazna za peticiju kojom su malonogometaši Gradsko poglavarstvo, (jer nemamo koga drugoga), zamolili da nam na igralište Rekreacionog centra, koje već ima rasvjetu, postavi neku od sintetičkih podloga i upozorili na dugogodišnje zapuštanje Rekracijskog centra i "bijelo pranje" nekih dijelatnika Pož. sportskog saveza kada je u pitanju mali nogomet, čime smo ih malo dirnuli u "klitoris", no nije potrebno biti član MENSE da se shvati kako ostaju ustrajni u ucijenjivanju malonog. klubova uskraćivanjem termina za odigravanje i novca iz proračuna, te stvaranju "svoje" lige, koja bi trebala donijeti "uniformnost" u kojoj će oni koketirati sa novcem iz gradskog proračuna, a sve sa ciljem da "orginalni naziv Starog zavijeta bude: Mitar i prijatelji".

I šta sada. Pisac ovih redaka, iako ima "pet banki i prostatu veću od dojke Pamele Anderson", naprosto još uvijek voli ovaj sport, a ima "taman toliko da mu drugi ne zavide, i taman toliko da ne mora tražiti milostinju", tako da na mali nogomet, za razliku od gore spomenutih, nikad nisam gledao "tržišnim očima", no kako sasvim lijepo uređenu ligu prepustiti nekome tko je nekad respektabilni "Božićni malonog. turnir" sve na razinu seoskog "pečenka turnira", nekome tko namješta čak i natjecanja dječjih vrtića, nekome tko zloupotrebljava svoj položaj dijeleći novac iz proračuna "fiktivnim" klubovima koji se nigdje ne natječu. (MNK "Bijela Kuća", MNK "Inter Nova" .... ); Teško, mogu je samo doslovno oteti ucjenama, za koje zasigurno ne zna većina časnih članova Izvršnog odbora, (za koga kažu da još uvijek formalno postoji,), tako da vjerujem kako je ovakvo ponašanje dobro uhljebljenih "profesionalaca" rezultat vlastite "produkcije", te držim da Izvršni odbor nema pojma kako "dijeca na prednjem sjedištu auta mogu napraviti incident, dok incidenti na zadnjem sjedištu mogu napraviti djecu";

I ovo je davno napisano, no u vremenima u kojima mnogi plaću dobivaju rijeđe nego Čak Noris batina je posebno aktuelno:

Danas je kvartet uglednih malonogometnih "psihopata" u "dnevnom boravku" MNK "Požega 2000", (Cafe bar 10) uobičajeno "kakao" o tome kako je "politika lijepa riječ za pokvarene poslove", pri čemu smo "bacili peting" o lokalnim sportsko financijskim i inim relacijama, a obzirom da smatram kako se i od "noge u guzicu može napraviti korak naprijed", podsjetio sam ih kako već tri godine pokušavam "pedere" iz "zločinačke organizacije", (koja je poznata i kao Požeški "šporki" savez), primorati da na svojim internet stranicama objavljuju, (mjesečno, dvomjesečno ili tromjesečno), financijsko izvješće iz koga će svima, a ne samo većini podobnih, biti vidljivo kome, koliko i zašto je otišlo naše love iz proračuna, no kako se oni i dalje ponašaju po sistemu "platiš batak, dobiješ karabatak", pri čemu, za razliku od poštenih kurvi, tvrde da je "dužina penisa za dobar sex važna odprilike koliko je važna dužina paprike za dobar ajvar", ovdje ću objaviti "registar zločina", odnosno prijepis financijskog izvješća Požeškog "šporkog" saveza, koje se, onako reda radi, jednom godišnje nabrzinu pročita na farsi zvanoj Skupština, tokom godine nemate koga osim Mitra pitati "šta napraviti kada vidite da zaštićena životinja brsti zaštićeno bilje", a ako ga to javno i upitate odmah se naljuti kao što su se on i Đuro naljutili na Ronka kada su saznali da drugi za uvlačenje u dupe dobiju i novaca.

Dakle. Kako ne mogu nikuda jer vani pada kiša, a poznato Vam je da se ja zalažem za "ekološki sportski savez", što je ostvarivo samo ako sva "đubrad" ode u zatvor, prepisat ću famozno financijsko izvješće Požeškog "šporkog" saveza, (koje je nekakva vrsta službene tajne, jer su ga pokušali sakriti), iz koga je ipak donekle vidljivo kako drug Mitar i kompanija, koji rade prekovremeno samo kada se probude poslije 15 sati, bez ikakve kontrole, jer ovo izvješće sa stvarnim stanjem stvari ima veze koliko i Amor sa "uzrečicom" kako je ljubav izmislila sirotinja, da ne mora plaćati tucanje, potroše gotovo četiri, (4), milona kuna našeg novca, pri čemu novac dijele i jatacima iz klubova koji se nigdje ne natječu, (drug Mitar se osjeća toliko sigurno da to i ne krije, jer dobro zna da se MNK "Bijela kuća, MNK "Inter Nova", a zasigurno ima još takvih, u prethodnim sezonama nisu nigdje natjecali), negdje treba normalnim ljudima omogućiti da vide kako je prilikom "oralnog sexa teško ostati bez dlake na jeziku", odnosno kako je teško očekivati da u njihovom slučaju "prilika ne čini lopova", jer za njih stotinjak tisuća kuna našeg novca iz proračuna znači isto što i meni hoću li u trgovini dobiti "žvake ili kusur", stoga ću ovdje za početak prepisati financijsko izvješće za 2008. godinu, "kada opet bude padala kiša" prepisat ću i za tri-četiri prethodne godine, dok ću fotokopije financijskih izvješća iz predhodnih godina postaviti na oglasnoj ploči u kantini MNK "Požega 2000";

Dakle. "Hebo" ja cijeli prvi red na sprovodu tajnika Požeškog "šporskog" saveza ako iz ovoga financijskog izvješća ne bude vidljivo da drugovi Mitar i Đuro kao "zdravi ljudi imaju tisuću bolesnih želja", naime, ja ih već skoro DESET godina BEZUSPJEŠNO pokušavam natjerati da promijene zaštitnu žičanu ogradu na igralištima za mali nogomet na Rekreacionom centru, (što košta najviše pet-šest tisuća kuna), dok oni po Požeškom "šporkom" savezu razvlače stotine tisuća kuna "ko cigo harmoniku", te "zbog skromnosti ne želi isticati koliko su maznuli", tako da mi je preostalo samo da ih pošaljem u ono zbog čega se "šuška da mi je ko puška, možda jeste, možda nije, za pišanje dobar mi je";

FINANCIJSKO IZVJEŠĆE "UZMI UBIJ PA SE PIŠTOLJ" OD 01. 01. 2008. DO 31. 12. 2008. GODINE (doslovno prepisano);

PRIHODI

IZ PRORAČUNA GRADA POŽEGE - 2.774.527,06 kn
ZA RAD SAVEZA - 500,000,00 kn
ZA RAD KLUBOVA - 939.000,00 kn
MATERIJALNI TROŠKOVI - 706.708,96 kn
RAD S MLADIMA - 210.000,00 kn
ZA SPORTSKU OPREMU - 181.000,12 kn
ZAJEDNIČKI PROGRAMI - 82.999,98 kn
SPORTSKE MANIFESTACIJE - 60.063,10 kn
SPORT I REKR. INVALIDA - 94.800,00 kn

VLASTITI PRIHODI

BAŠKA - 349.239,98 kn
NAJAM DVORANE ŠKOLI - 78.550,00 kn
CAFE BAR GRABRIK - 379.341,20 kn
CAFE BAR KUGLANA - 127.896,00 kn
MALONOGOMETNI TURNIR - 35.815,57 kn
KONCERTI - 4.600,00 kn
NAJAM GRABRIKA - 5.100,00 kn
OSTALI PRIHODI - 8.302,39 kn
--------------------------------------------------------------------------------
UKUPNO: - 3.763.417,20 kn
POČETNO STANJE: - 35.418,32 kn

SVEUKUPNO: - 3.798.835,52 kn

RASHODI:

BRUTO PLAĆE ZAPOSLENIH - 761.788,30 kn
PUTNI TROŠKOVI - 10.300,00 kn
MATERIJ. TROŠ. BAŠKA - 269.344,58 kn
ROBA ZA UGOSTIT. OBJEKTE - 267.442,57 kn
SREDSTVA ZA ODRŽ. ČISTOĆE - 71.536,66 kn
TEKUĆE I INVEST. ODRŽAVANJE - 180.507,61 kn
ZA SPORTSKU OPREMU - 180.285,64 kn
ELEKTRIČNA ENERGIJA - 162.631,12 kn
UTROŠENI PLIN - 203.906,03 kn
UTROŠENA VODA (KOMUN.) - 39.344,85 kn
KANCELARIJSKI MATERIJAL - 18.853,56 kn
TELEFON - 31.054,41 kn
GORIVO ZA KOSILICE - 10.262,95 kn
GRAFIČKE USLUGE - 6.093,08 kn
STRUČNO OBRAZ. KADROVA - 50.156,00 kn
DOTACIJA UDRUGAMA - 1.432.870,88 kn
NAKNADA BANCI - 11.106,89 kn
OSTALI TROŠKOVI(tisak,reprez.itd) - 17.388,56 KN
HRT, ZAMP - 4.650,92 kn
KAMATE - 1.811,04 kn
---------------------------------------------------------------------------------
UKUPNO: - 3.731.335,65 kn

Dakle. I letimičan pogled na gornje brojke jasno govori da treba biti bezobrazniji od majstora Mrkonje i Miroslava Kutle zajedno da se od stotina tisuća kuna, koje "lete" uokolo ko kurtoni oko javne kuće, svakih pet-šest godina ne odvoji pet-šest tisuća kuna za održavanje igrališta za mali nogomet na Rekreacionom centru, (na kome, usput rečeno, za razliku od većine okolnih županija, nemamo nijedno igralište sa modernom sintetičkom podlogom, dok je, kao što je iz financijskog izvješća za 2008. godinu vidljivo, drug Mitar samo na telefoniranje "tetki u Švicarskoj" potrošio više od trideset tisuća kuna), na koje u posljednjih pet godina nije uloženo ni onoliko koliko bi ja "uložio" u Sandru Bulok, čak šta više, igrališta su zapuštenija od moje bikini zone, dok se tajnik "zločinačke" i kompanija, (koji namještaju čak i natjecanja dječjih vrtića), i dalje preko nekih novinara, koji bi "prodali vjeru za večeru", prodaje ko anđeo Gabrijel, što mu dosta dobro ide, jer je poznato da nema potrebe da ide u Crkvu, obzirom da ima toliku jezičinu da se može pričestiti sa svog balkona;

"Apstinencijskom krepošću napojen i Božanskim naukom nepoučen, usuđujem se govoriti": "dabogda mi Monika Levinski bila sekretarica" ako tajnik Požeškog "šporkog" saveza nema pravo da čim me sretne, (ili bilo kojeg drugoga malonogometaša), ne uzvikne: "Pajo, jesi li to ti ili se neki konj odvezo", jer ova "lopina" i društvo, koje je, ponoviću to i ovom prilikom, samo u posljednjih desetak godina, na ovaj ili onaj način, "zamračilo" više love nego sav onaj jad i bijeda koji, najvećim dijelom, samo zbog "pitanja funkcioniranja sistema" izdržava kaznu u požeškoj Kaznionici, (radio sam kao pravosudni policajac od 1981. godine do mirovine 2005. godine), od "lapanja" naše love iz proračuna živi u "komunizmu" jer nam "uteraju" koliko hoće, a "iz kase" si uzmu koliko im treba, dok ja i moj unuk "otvaramo čokoladu toliko rijetko da bi gradonačelnik Ronko trebao doći na svako otvorenje";

Na kraju treba reći da ukoliko tipovi iz "zločinačke organizacije", koji se "na poslu sa vremena na vrijeme odmaraju od nerada", misle da će oduzimanjem termina za odigravanje i otimačinom četiri malonog. lige ušutkati ovaj portal, onda su toliko "pametni" da imaju "nacrtano obiteljsko stablo sve do onih koji su čučali na njemu", naime ja ću "raju" i dalje sa vremena na vrijeme podsjećati kako je "zločinačka organizacija" u ovome obliku samo sportsko-destruktivna "mafija" koja posjeduje duboko usađeni "čip destrukcije" koji im daje kordinate za poteze iz sfere najnižih koristoljubnih strasti;(m.p)

P.S Vidim da sam zaboravio spomenuti standardnu "poštapalicu" u vezi stanovitog novinara Slobodana Kadića, koji je u lokalnom tisku zadužen za odstrel istine, tako da se njegovi tekstovi u novinama pročitaju dok bi čovjek rekao "bljak", a koji me je tužio za klevetu zato što sam na ovim stranicama dao svoj doprinos "civilnom društvu", odnosno zato što sam ga "cinkao" da ga na "platnom spisku" drži tajnik "zločinačke organizacije" Željko Mitrović;(m.p)

Miro Palac-Pajo
<<

1josip1

Član

Post 08 stu 2010, 15:16

šta je s glavon???
<<

10

VIP član

Post 08 stu 2010, 19:11

tribalo je ovo i napisat
<<